Blog

Blog

Plánujete v dohledné době výměnu oken?

Nová zelená úsporám - Nová zelená úsporám Light

Nová zelená úsporám je nejefektivnější a nejdéle trvající dotační program, určený na energetické úspory rodinných a bytových domů.

V posledních letech jsou dřevěná okna (eurookna) opět na vzestupu a to nejen pro své tepelně-izolační vlastnosti, ale především pro svůj přírodní vzhled s charakteristickou kresbou dřeva, která dodá Vašemu interiéru pocit tepla a jedinečnou atmosféru.

Máte plastová, dřevěná nebo hliníková okna a řešíte jejich stínění?

Pak určitě nešlápnete vedle, když si zvolíte klasickou ochranu a to vnitřní (interiérové) žaluzie.

Blíží se jaro a s ním i čas, kdy bychom se po zimě měli věnovat údržbě našich oken. Dnes se tedy blíže podíváme na to, jak se správně starat o plastová okna, aby byla funkční a vypadala dobře co nejdéle.

Pokud máte okna úplně nová, jsou na nich již od výrobce nalepené ochranné polepy.

Výběr správných oken pro náš byt či dům potká většinu z nás alespoň jednou za život. Pokud si vyberete kvalitní okna, vydrží Vám až desítky let. Nekvalitní okna Vám naopak službu neudělají - na co se tedy zaměřit při výběru oken?

Konečně se stavba Vašeho domu chýlí ke konci a vy už přemýšlíte nad tím, jak krásně si zařídíte interiér. Chybí posledních pár detailů – parapety, finální fasáda nebo položení venkovní dlažby.

 

Nastavení plastových oken, zimní nastavení plastových oken

Máte nová plastová okna? Šetříte? Jste spokojeni s úsporou tepla? Nebo chcete ušetřit ještě více? 

Obliba venkovních žaluzií a rolet se díky jejich nesporným benefitům každým rokem zvyšuje

Jsou častou volbou majitelů novostaveb, namontovat je však lze také u již postavených domů.

S blížícím se jarem se kolem nás objevují dekorační věnce, umístěné na vchodových dveřích rodinných domů, dveřích bytů nebo na branách a brankách.

Nejjednodušší je koupit si hotový věnec v obchodě, pokud však rádi tvoříte, pojďte se s námi podívat na jednoduché tipy, ja

V dnešní době, kdy je zvýšený pohyb nejen osobních, ale převážně nákladních automobilů ve městech a obcích, často řešíme požadavky na vyšší protihlukové vlastnosti oken a dveří.

Nejprve je potřeba zmínit, že už ve standardu mají

Plastová okna prodej

Plastová okna se v posledních letech těší velké oblibě, a to jak při výběru oken a dveří do novostaveb, tak při rekonstrukcích starších rodinných domů, kde často nahrazují i původní dřevěná okna.

Trh s

Stále modernějším prvkem novostaveb rodinných domů, ale i kancelářských objektů, jsou velkoformátová okna

Nejenže takto prosklené plochy působí esteticky příjemně, ale také zajišťují dokonalý přístup denního světla do domu a nabízí nerušený výhled do okolí.

Plastová okna pro pasivní domy

Tepelná ochrana stavby je platná norma, která určuje požadavky na vnitřní prostředí v závislosti na úsporu energie a tepelnou ochranu budov. U oken a dveří hovoříme o tzv. prostupu tepla, který udává tepelně izolační schopnost konstrukce.

Češi jsou pověstní posedlostí po chalupaření a za poslední desetiletí se viditelně zvedla úroveň údržby víkendových a prázdninových domků.

Nejen odstín podlahy, ale i oken a nábytku mají velkou moc změnit celkový ráz místnosti. Proto byste neměli podceňovat volbu jednotlivých dekorů. Vhodným výběrem totiž můžete doslova čarovat s prostorem, s jeho zmenšením, zvětšením, zútulněním.

Máte vybraná nová, kvalitní okna s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a chystáte se v rámci energetických úspor výrazně zateplovat Váš dům?