Blog

Blog

Máte plastová, dřevěná nebo hliníková okna a řešíte jejich stínění?

Pak určitě nešlápnete vedle, když si zvolíte klasickou ochranu a to vnitřní (interiérové) žaluzie.

Blíží se jaro a s ním i čas, kdy bychom se po zimě měli věnovat údržbě našich oken. Dnes se tedy blíže podíváme na to, jak se správně starat o plastová okna, aby byla funkční a vypadala dobře co nejdéle.

Pokud máte okna úplně nová, jsou na nich již od výrobce nalepené ochranné polepy.

Výběr správných oken pro náš byt či dům potká většinu z nás alespoň jednou za život. Pokud si vyberete kvalitní okna, vydrží Vám až desítky let. Nekvalitní okna Vám naopak službu neudělají - na co se tedy zaměřit při výběru oken?

Od ledna 2023 si mohou důchodci, invalidé a osoby pobírající příspěvek na bydlení zažádat o dotaci, která má podpořit snížení výdajů na energie.

Státní dotace, finanční pomoc na zateplení fasády, střechy, stropů či podlah, výměna oken a vchodových dveří (právě s tím vám můžeme p

Konečně se stavba Vašeho domu chýlí ke konci a vy už přemýšlíte nad tím, jak krásně si zařídíte interiér. Chybí posledních pár detailů – parapety, finální fasáda nebo položení venkovní dlažby.

 

Nastavení plastových oken, zimní nastavení plastových oken

Máte nová plastová okna? Šetříte? Jste spokojeni s úsporou tepla? Nebo chcete ušetřit ještě více? 

Obliba venkovních žaluzií a rolet se díky jejich nesporným benefitům každým rokem zvyšuje

Jsou častou volbou majitelů novostaveb, namontovat je však lze také u již postavených domů.

S blížícím se jarem se kolem nás objevují dekorační věnce, umístěné na vchodových dveřích rodinných domů, dveřích bytů nebo na branách a brankách.

Nejjednodušší je koupit si hotový věnec v obchodě, pokud však rádi tvoříte, pojďte se s námi podívat na jednoduché tipy, ja

V dnešní době, kdy je zvýšený pohyb nejen osobních, ale převážně nákladních automobilů ve městech a obcích, často řešíme požadavky na vyšší protihlukové vlastnosti oken a dveří.

Nejprve je potřeba zmínit, že už ve standardu mají

Plastová okna prodej

Plastová okna se v posledních letech těší velké oblibě, a to jak při výběru oken a dveří do novostaveb, tak při rekonstrukcích starších rodinných domů, kde často nahrazují i původní dřevěná okna.

Trh s

Stále modernějším prvkem novostaveb rodinných domů, ale i kancelářských objektů, jsou velkoformátová okna

Nejenže takto prosklené plochy působí esteticky příjemně, ale také zajišťují dokonalý přístup denního světla do domu a nabízí nerušený výhled do okolí.

Plastová okna pro pasivní domy

Tepelná ochrana stavby je platná norma, která určuje požadavky na vnitřní prostředí v závislosti na úsporu energie a tepelnou ochranu budov. U oken a dveří hovoříme o tzv. prostupu tepla, který udává tepelně izolační schopnost konstrukce.

Češi jsou pověstní posedlostí po chalupaření a za poslední desetiletí se viditelně zvedla úroveň údržby víkendových a prázdninových domků.

Nejen odstín podlahy, ale i oken a nábytku mají velkou moc změnit celkový ráz místnosti. Proto byste neměli podceňovat volbu jednotlivých dekorů. Vhodným výběrem totiž můžete doslova čarovat s prostorem, s jeho zmenšením, zvětšením, zútulněním.

Máte vybraná nová, kvalitní okna s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a chystáte se v rámci energetických úspor výrazně zateplovat Váš dům?

Vchodové dveře do chalupy, do bytu, domu, znamenají bránu do vašeho soukromí, první kontakt, zásadní vstup...

Jejich smyslem je oddělit vnější svět od vašeho soukromého, volba vhodných dveří je proto velmi

Přemýšlíte o stavbě zimní zahrady? Co vše je potřeba zařídit, než poprvé kopnete?

Rádi byste si prodloužili letní dny a poseděli "uprostřed přírody" i během chladnějšího počasí? Letní pergoly jsou v tomto případě bohužel nedostačující.