Boj proti hluku

Boj proti hluku

V dnešní době, kdy je zvýšený pohyb nejen osobních, ale převážně nákladních automobilů ve městech a obcích, často řešíme požadavky na vyšší protihlukové vlastnosti oken a dveří.

Nejprve je potřeba zmínit, že už ve standardu mají nová okna výborné protihlukové vlastnosti a venkovní zvuky odizolují na minimum. V mnoha případech je tedy naprosto dostačující když vyměníte stará okna za nová a problém s venkovním hlukem je vyřešený.

Hluk

Správná montáž

Velice důležité je však to, aby okna byla správně zabudována a především správně seřízena. Jakmile totiž okenní (nebo balkonové křídlo) správně nedoléhá k rámu, nepomůže Vám ani protihlukové sklo. Dbejte tedy na to, aby montážní firma věnovala pozornost i seřízení oken po jejich montáži.

Protihluková okna

Pokud však bydlíte blízko u hlavní silnice, kde denně projedou desítky aut, nákladních aut nebo zemědělské techniky, máte možnost nechat si vyrobit nová okna s protihlukovými skly. Princip těchto skel je založen na tom, že mezi jednotlivé vrstvy skla se umístí speciální mezivrstva umělohmotného materiálu PVB, která spolu s různou tloušťkou skel určuje úroveň hlukového útlumu. Právě různá tloušťka skel a šířka distančních rámečků má vliv na to, že okno nemá jednotnou frekvenci, která by je celé rozvibrovala. 

U oken s protihlukovými skly je potřeba počítat nejen s vyšší cenou, ale také s vyšší hmotností.

 

Hluk

Co dalšího může pomoci?

Další z variant, jak zlepšit akustické vlastnosti oken je při jejich montáži použít speciální pěnu Soudal FLEXIFOAM. Tato pěna má zvukový útlum až 60dB (oproti klasickým pěnám, které mají útlum cca 45dB).

Případně Vám mohou pomoci také venkovní žaluzie nebo rolety, které při stažení výrazně eliminují venkovní zvuky.

Pokud řešíte problémy s akustikou v interiéru, mohou Vám také pomoci designové akustické stěny, které nabízí mnoho moderních a trendy vzorů.

Máte zájem o nezávaznou kalkulaci nových oken ZDARMA? Obraťte se na nás a rádi Vám ji zpracujeme!