Dřevěná okna pro Váš moderní dům

Dřevěná okna pro Váš moderní dům

V posledních letech jsou dřevěná okna (eurookna) opět na vzestupu a to nejen pro své tepelně-izolační vlastnosti, ale především pro svůj přírodní vzhled s charakteristickou kresbou dřeva, která dodá Vašemu interiéru pocit tepla a jedinečnou atmosféru.

Eurooknosmrk

Pro všechny milovníky přírodních materiálů jsou právě eurookna vhodnou alternativou moderních oken. Kromě toho, že poskytují skvělou tepelnou izolaci, jsou pro svou variabiloitu vhodná jak pro novostavby, tak pro venkovská stavení, tradiční i moderní rodinné domy.

Standardem je zasklení izolačními trojskly, okna můžete ozvláštnit nalepovacími příčkami v různých šířkách, případně sklo-dělícími příčkami nebo i meziskleními mřížkami.

Pro náročné je možné okna vyrobit ve dvoubarevném provedení - tedy zevnitř v jiné barvě nebo lazuře než zvenku tak, abyste okna sladili jak s venkovní fasádou, tak s interiérem.

V základu je na výběr 12 lazur, od přírodní lazury, na které krásně vynikne kresba dané dřeviny, přes světlejší odstíny jilm nebo modřín, až po tmavé barvy ořech, kaštan nebo palisandr. Samozřejmostí je možné lakování oken a dveří do jakéhokoliv RAL odstínu, jen je třeba počítat s tím, že u lakování méně vynikne kresba dřeva.

jilmbukmahagonkaštan

Mezi základní dřeviny, ze kterých se eurookna vyrábí patří smrk, borovice, meranti, modřín a dub. Zatímco smrk a borovice patří k měkčím dřevinám, modřín, meranti a dub jsou dřeviny tvrdší. Meranti je cizokrajná dřevina se specifickým zbarvením - i dřevo z jednoho stromu může mít různé barevné odstíny, což oknům dodá specifický ráz.

Vchodové dveře jsou vizitkou každé stavby a mají schopnost výrazně ovlivnit první dojem z Vašeho domu. Kromě klasických dveří celoskleněných nebo plných lze kombinací příček, plné výplně nebo kazet vytvořit elegantní a moderní vchodové dveře, které Vás na první pohled zaujmou.

Bez ohledu na to, zda preferujete tradiční vzhled, moderní styl nebo něco mezi tím, dřevěné vchodové dveře splní všechny Vaše požadavky.

merantidub

Pokud jste milovníci přírodních materiálů a zároveň chcete věnovat minimum času jejich údržbě, pak by pro Vás tou pravou volbou mohla být okna dřevohliníková. Jedná se v podstatě o dřevěné okno s venkovním, hliníkovým opláštěním, které chrání dřevinu před působením venkovních vlivů a spojuje tak tradiční krásu dřeva s moderní elegancí hliníku.

A co Vy, jste milovníkem přirozeného vzhledu dřevěných oken nebo raději oceníte výhody dřevohliníku pro jeho snadnou údržbu?

 

Kontaktuje nás a najdeme ta pravá okna a dveře pro Váš byt či dům.