Venkovní parapety

Venkovní parapety

Venkovní parapety

Venkovní parapety

jsou nejen nedílnou součástí oken, ale především zajišťují ochranu zdiva pod okny a v neposlední řadě dotváří celkový dojem domu. Vybírat můžete ze dvou variant venkovních parapetů, základním typem jsou parapety hliníkové tažené a hliníkové ohýbané.

Hliníkové parapety obecně vynikají svou odolností (jak proti mechanickému poškození, tak proti poškození chemickému), jsou lehké, ale pevné, vyznačují se dlouhou životností a nepotřebují složitou údržbu. Jsou nabízeny v široké škále barev a provedení a jejich povrchová úprava zajišťuje dlouholetou odolnost, stálobarevnost a trvanlivost.

U venkovních parapetů zajišťujeme kvalitní instalaci, která zabraňuje průniku plísní a vlhkosti a zabraňuje tepelným únikům (tyto problémy mohou vznikat při netěsnosti parapetů).

HLINÍKOVÉ TAŽENÉ PARAPETY

Jedná se o tažený profil v šířce 50-400 mm s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním, na povrchu je povětrnostně odolná PVC folie. Síla stěny (tloušťka plechu) je dle hloubky parapetu 1,5-2,6 mm. Délka tyče je 6000 mm. Parapety mají vysokou mechanickou odolnost a barevnou stálost, ale je o ně potřeba také pečovat – ideálně omývat vodou se saponátem a poté opláchnou vodou (nedoporučujeme používat drátěné a smirkové prostředky). K parapetům nabízíme také příslušenství a to: plastové krytky bočních stran, hliníkové krytky (určené pro montáž před dokončením fasády), spojky pro podélné a vnější rohové spojení parapetů.

 

Hliníkové tažené parapety

HLINÍKOVÉ OHÝBANÉ PARAPETY

Jedná se o výrobek z ohýbaného plechu v šířce 90-400 mm s polyesterovým povlakem v tloušťce 0,8 mm, na povrchu je povětrnostně odolná PVC folie. Síla stěny (tloušťka plechu) je dle hloubky parapetu 1,5-2,6 mm a délka tyče je 6000 mm.

Parapety mají vysokou mechanickou odolnost a barevnou stálost, ale je o ně potřeba také pečovat – ideálně omývat vodou se saponátem a poté opláchnou vodou (nedoporučujeme používat drátěné a smirkové prostředky).

K parapetům nabízíme také příslušenství a to: plastové krytky bočních stran, hliníkové krytky (určené pro montáž před dokončením fasády), spojky pro podélné a vnější rohové spojení parapetů.

Hliníkové ohýbané parapety