Předokenní žaluzie a rolety

Předokenní žaluzie a rolety

Obliba venkovních žaluzií a rolet se díky jejich nesporným benefitům každým rokem zvyšuje

Jsou častou volbou majitelů novostaveb, namontovat je však lze také u již postavených domů. Vzhledem k rostoucím letním teplotám jsou venkovní žaluzie nebo rolety ideálním řešením na okna, balkonové dveře nebo posuvné dveře primárně na jižní a jihozápadní straně domu. Na jaké výhody se můžete těšit, pokud se rozhodnete pro venkovní rolety?

Zamezují úniku tepla i přehřátí místnosti

V zimních měsících fungují venkovní žaluzie jako tepelná izolace, která brání úniku tepla z vašeho domova. Pomohou Vám tak ušetřit část nákladů na vytápění. Naopak v parních letních dnech venkovní žaluzie zabraňují přehřátí interiéru, čímž nám zpříjemňují pobyt uvnitř.

Zatemňují prostor a snižují hluk zvenčí

Pokud nejste ranní ptáče, zamilujete si venkovní rolety či žaluzie pro jejich zatemňovací schopnost. Na rozdíl od interiérových žaluzií mají ty venkovní vyšší stupeň zatemnění, a i během dne Vám zajistí naprosté soukromí. Zároveň dokáží eliminovat také venkovní hluk, jsou tedy skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí dopřávat kvalitní, ničím nerušený spánek.

Odrazují zloděje

Známým faktem je, že zloději si vybírají co nejsnazší cíle. Venkovní rolety či žaluzie pak fungují jako fyzická překážka proti neoprávněnému vniknutí do domu. Elektricky ovládané rolety mohou být opatřené pojistkou proti vytažení, což znesnadní případný přístup zlodějů do vašeho obydlí.

Typy venkovního stínění

Předokenní žaluzie jsou v současné době nejoblíbenějším typem venkovního stínění. Díky natáčení lamel můžete místnost bez problémů větrat a regulovat množství vpuštěného světla. Mají výborné stínící vlastnosti a v parních letních dnech Vám dokážou snížit teplotu v místnosti až o 10 stupňů. Lamely žaluzií jsou nabízené v několika provedeních, liší se primárně v šířce a tvaru lamel. Montáž je možná do podomítkové schránky, do speciálního překladu nebo v přiznaném hliníkovém boxu. Na výběr je velké množství barevného provedení lamel, žaluzie se standardně montují s ovládáním na dálkový ovladač nebo s ovládáním přes chytrý telefon. Možné je také ovládání manuální nebo přes nástěnný ovladač.

Venkovní žaluzie

 

Předokenní rolety Vás nejen ochrání prosti ostrému slunci, také snižují pronikání venkovního hluku do interiéru a chrání Vaše okna před UV zářením a silným deštěm. Lamely venkovních rolet se nedají naklápět a tvoří tak jednolitý "pancíř", což má výrazný pozitivní vliv na hlukové a tepelně-izolační vlastnosti. V zimním období sníží stažené venkovní rolety náklady na teplo až o 30 %. Na výběr je ze tří způsobů montáže rolet – montáž do skryté podomítkové schránky, montáž do speciálních stavebních překladů nebo předokenní montáž do přiznaného boxu. U prvních dvou variant je potřeba s umístěním rolet počítat už před stavbou domu, rolety s přiznaným boxem je možné namontovat již na hotovou stavbu. Základním typem jsou venkovní rolety s hliníkovými lamelami vyplněnými PUR pěnou, ekonomičtější alternativou jsou pak plastové rolety, které jsou vhodné spíše na menší okna.

Venkovní rolety

 

Venkovní žaluzie Brno. Klasický doplněk, který může ozvláštnit fasádu vašeho domu a zároveň zajišťuje vysoký stupeň ochrany před slunečním světlem, snižuje hladinu venkovního hluku a účinně chrání vaše soukromí. Kontaktujte nás, cenová nabídka zdarma.