Plastové vchodové dveře – zlatý dub, antracit nebo jiný odstín?

Plastové vchodové dveře – zlatý dub, antracit nebo jiný odstín?

Vchodové dveře do chalupy, do bytu, domu, znamenají bránu do vašeho soukromí, první kontakt, zásadní vstup...

Jejich smyslem je oddělit vnější svět od vašeho soukromého, volba vhodných dveří je proto velmi důležitá. Vchodové dveře by měly plnit spoustu nejrůznějších požadavků, od bezpečnosti po estetický vzhled. Podle čeho tedy vybírat?

Zabezpečení domácnosti

Kvůli ochraně majetku a zdraví by měla mezi hlavní kritéria výběru patřit především bezpečnost. Nekvalitní materiál je nejenom lákadlem pro případné zloděje, ale také je velmi pravděpodobné, že v řádu několika let budete muset investovat nemalé částky do jejich servisu a oprav. Ideálně je volit takové dveře, které splňují bezpečnostní třídu 3, což je mimo jiné třída, kterou pojišťovna uznává při vzniku případné škody nebo vloupání. Např. plastové dveře VEKA již ve standardním provedení zaručují vysokou míru bezpečí a zajištění proti vloupání. Kromě toho mají speciální tvarované ocelové výztuže, spadají do bezpečnostní třídy 3 a jsou vyráběny z profilů třídy A.

Samozřejmě i bezpečné vchodové dveře je možné vybavit dalšími ochrannými prvky, jako jsou speciální bezpečnostní dveřní zámky, kování, vícebodové zamykání, otisk prstu nebo čtečka karet.

Izolujte teplo uvnitř

Dalším podstatným kritériem by měly být užitné vlastnosti, jako je například izolace. Plastovými dveřmi nepronikne vlhkost, ale co chlad? Když vybíráme okna, klademe na tepelně-izolační vlastnosti velký důraz. Ne jinak by tomu mělo být u výběru vchodových dveří. Zaměřte se na to, aby dveře měly nejméně dvojité těsnění a přerušený tepelný most v prahu, který vytváří tepelnou izolaci a zabraňuje tak vzniku studených zón a tepelným ztrátám. S těmito vlastnostmi dosáhnete komfortního tepelného pocitu interiéru a ušetříte výdaje za topení.

Široký výběr designů

Plastové vchodové dveře patří mezi dveře, jejichž vzhled a tvar si můžete nechat upravit na míru svým potřebám. Samozřejmostí je výroba "na klíč", tedy možnost osadit jakýkoliv vstup jakýmkoliv typem dveří. Nabízí také nepřeberné množství designů a barev, od moderních trendy barev jako je antracit nebo bílá, po imitaci dřevodekorů jako je zlatý dub, ořech nebo mooreiche (tmavý dub). Zároveň můžete volit mezi konstrukčními a ozdobnými výplněmi. Konstrukční výplně jsou kombinací příček, izolačních skel a HPL výplní, ze kterých je možné vytvořit různé designy a navíc se vyznačují pevností a odolností. Ozdobné výplně jsou zase kombinací ABS nebo HPL výplně a izolačních skel a rámečků,nabízí moderní a inovativní design, jsou odolné a snadno se udržují.

Výplně

Klady a zápory

V podstatě jediným "mínusem" plastových dveří je možnost, že nebudete brát ohled na žádné, ani ty minimální, požadavky na bezpečnost či provedení a budete vybírat jen podle ceny. Plastové dveře totiž seženete v různých cenových relacích, ale nemá cenu šetřit na něčem, co vám má sloužit dlouhá léta. A to je zásadní rozdíl. Dveře z kvalitního plastu s kvalitním kováním, výztuhami a těsněním, vám totiž vydrží opravdu dlouho. Jedná se o materiál, který minimálně podléhá vnějším vlivům a povětrnostním podmínkám a je odolný proti plísním a houbám. Navíc se velmi snadno udržuje pomocí omývání běžnými čistícími prostředky a u kvalitních dveří by nemělo docházet k tvarovým deformacím. 

Plastové vchodové dveře jsou ideální volbou pro každého, kdo se chce doma cítit v bezpečí a zároveň má rád moderní design.