Výměna oken

Výměna oken

Plastová okna na míru

I když zimy v posledních letech nejsou to, co bývaly, stále musíte kalkulovat výši nákladů na vytápění a pokusit se o jejich snížení. Jak můžete náklady snížit?

-zateplením domu

-novými kvalitními okny a dveřmi

My se dnes zaměříme na to, jak vybrat kvalitního dodavatele oken a dveří, respektive montážní firmu.

Na jaké dodavatele byste si měli dát pozor? Na dodavatele, kteří v reklamě často nabízí neskutečně vysoké slevy a až vás lapí do svých sítí tak zjistíte, že nabídka byla lživá, případně dostanete nižší kvalitu zboží a služeb. Zákazníci tomuto oboru většinou nerozumí, proto nepoznají, že například u plastových oken místo profilu třídy A dostanou profil třídy B. Na první pohled maličkost, ale profily třídy A jsou robustnější, tvarově stálejší a propouštějí až o 4 dB méně hluku než profily třídy B. Zároveň díky větší stabilitě a pevnosti rohů poskytují profily třídy A lepší ochranu proti vloupání.

Profil třídy A

Často se tak stává, že výsledná cena je například o několik tisíc vyšší, než byla původní nabídka. Jen málo zákazníků se rozhodně spolupráci ukončit a vrátit se k jiné, seriózní firmě, která hned od začátku kalkulovala seriózně. Nechám na posouzení laskavého čtenáře, jestli opravdu věří tomu, že všechny ty vysoké slevy, které firmy často nabízí, jsou reálné nebo jestli Vám nikdo zadarmo nic nedá.

Každá firma chce vydělat peníze, proto podniká. Bohužel vysoké slevy v počáteční nabídce často pro konečného zákazníka znemožňují konkurenční porovnání. U takových nabídek mnohdy nepoznáte, na co přesně tu slevu dostanete. Slevy prostě dobře prodávají a vysoké ještě lépe, tím se odfiltrují nabídky, které nabízí kvalitu za reálné ceny.

I když si objednáte kvalitní okna s přehršlí komor a izolačním sklem, ještě to neznamená, že máte vyhráno. I montáž se dá pokazit - vypustíte kus vypěnění, špatně uděláte parapetní detail, špatně osadíte okno do stavby nebo okna nejsou v rovině a usazená na podložkách...Ano, i montáž je setsakramentsky důležitá a měla by jí provést firma, od které okna kupujete. Zároveň si všímejte i ceny za montáž, je podezřele nízká? Pak můžete očekávat, že nemusí být úplně kvalitní.

Všichni se honí za Uw, tedy součinitelem prostupu tepla celého okna. Málokdo se ale soustředí na údaj o počtu těsnění nebo použité výztuze. Ano, Uw je důležité, ale středové těsnění, hloubka zasklívací drážky nebo výztuha profilu neméně.

U skla je nejdůležitější hodnota Ug, tedy součinitel prostupu tepla sklem. Jenže opět se klienti často koncentrují na tento údaj, ale přehlíží další důležitý prvek - distanční rámeček.

Jak je důležitý materiál oken?

Není to pro výběr až tak zásadní. Z hlediska izolačních vlastností jsou plastová, dřevěná nebo hliníková okna relativně srovnatelná. Rozdíl je například v ceně a bezúdržbovosti, ale každý materiál má svoje klady a zápory.

Montáž oken

Co doplňky?

Pokud měníte okna, doporučujeme s okny od jednoho dodavatele vyřešit i doplňky. Výhoda je v tom, že dostanete kompletní montáž, záruku i servis.

Co se starými okny?

Stará, demontovaná okna odveze montážní firma k ekologické likvidaci. Tady se nemusíte o nic starat.

Výměna oken v bytě, domě cena

Protože každá poptávka má originální parametry a je třeba zohlednit výběr materiálu, profilu, zasklení, barevného provedení a doplňků, cenová nabídka se dá relevantně vytvořit jen na míru dle požadavků jednotlivého zákazníka.

Suma sumárum

Najděte dodavatele, kterému budete důvěřovat. Nejlepší recenze je osobní zkušenost, poptejte se u svých známých. Okna si nechejte namontovat od profesionálů, špatná montáž může kvalitu oken znehodnotit.